Огляд процесорів AMD Ryzen 5 2500X і 3 2300X

Огляд процесорів AMD Ryzen 5 2500X і 3 2300X

Огляд процесорів AMD Ryzen 5 2500X і 3 2300X

За 2018 рік AMD зрозумів досягнення дуже затишних успіхів на процесорному ринку. Як повідомила сама компанія, обсяг поставлених чисел для ПК в минулому кварталі минулого року перевершив аналогічний показник річної давності в півтора рази, що виявилося, як загальноприйнята ростова популярність продуктів під маркою Ryzen. Відчутне підвищення інтересів покупців до Райзен пролягає в усьому: і в планомірній ролі до AMD на процесорному ринку; і в активізації партізанського маркетингу, який веде в Сеті поклонники Ryzen; і в повідомленнях окремих магазинів, що вказують на наміри про перевиховання настроїв покупців ПК, які все частіше скасовуються від причинної платформи Intel.

Компанія Intel спростила серйозні просвіти в виробничому плануванні, що в кінцевому підсумку припало на знешкодження зайвого дефіциту і цін на недорогі процесори Core і Pentium. У результаті Райзен виявився гірше більш високих пропозицій з точки зору співвідношення цін і продуктивності в середньому і нижньому ціновому сегменті чисто автоматично  лише завдяки тому, що AMD не зробила відповіді на проблеми, пов’язані з коректною політикою.

Демократичні ціни завжди були одним з козерів AMD. Компанія все час старалася робити так, щоб процесори працювали з одночасною пропозицією Intel зібрані ціни, які пропонуються їм, як, наприклад, за допомогою чистих ядер і потоків. У той час, коли компанія стала додатково підсилювалася, це означає, що виробництво Intel стало неможливим купити за «справедливою», встановленою виробником ціни.

І тут на руку AMD зіграв ще один фактор. Важливою складовою маркетингової політики цієї компанії є пропозиція максимально широкого модельного ряду. AMD попросту захоплює ринок різноманітних процесорів з невеликими відмінностями в характеристиках і чудесній кількості. Райзен це дозволяють покупцям легко знаходити потрібний для себе варіант без необхідності йти на які-небудь фінансові компроміси. Але тепер, коли процесори Intel з-за дефіциту очікують відсутність в продажі, AMD попростує окупувати прайс-листи, не даючи потенційного покупця, а маючи їх можливостями, хоча б задумувати про вибір альтернативного варіанта. Простий приклад: в магазині нашого партнера, компанії «Регард», в інтервалі від 3 до 6 тисяч гривень на 17 різних модифікацій Ryzen пропонує лише 6 актуальних процесорів Intel для платформ LGA 1151v2.

Але найцікавіше, що на досягнутому AMD не зупиняється, і різноманітність процесорів Ryzen продовжує множитися і далі. Сьогодні ми познайомимося з двома чіпами, які з’явилися в продажу зовсім недавно, Ryzen 5 2500X і Ryzen 3 2300X. Ця пара процесорів розширює сімейство Pinnacle Ridge «вниз», додаючи до наявних в ньому восьмиядерн і шести ядерних представникам дешевші пропозиції з чотирма обчислювальними ядрами. І значить, найбільш сучасні варіанти Ryzen з мікро-архітектури Zen випущені по технологічному процесу 12 нм, стають доступні тепер за ціною нижче 12 тисяч рублів.

Формально Ryzen 5 2500X і Ryzen 3 2300X були випущені AMD як рішення для OEM-складальників і в роздріб поставлятися не повинні. Однак на російський ринок це, як правило, не поширюється. У нас особливістю «ОЕМ-ності» чотириядерних Pinnacle Ridge виступає лише те, що купити їх можна виключно у варіанті поставки без коробки і кулера. Що, втім, навряд чи когось зупинить, тим більше що Ryzen 5 2500X і Ryzen 3 2300X виглядають дуже привабливо, оскільки за характеристиками вони перевершують будь-які інші чотирьох ядерник AM.

Технічні характеристики

У квітні минулого року AMD провела оновлення дизайну своїх десктопних процесорів  саме тоді з’явилося друге покоління Ryzen, перекладене на 12-нм техпроцес і який отримав поліпшену мікро-архітектуру Zen +. Однак зміни торкнулися лише восьми ядерних і шести ядерних представників сімейства Ryzen, в той час як асортименту чотирьох ядерник весняна модернізація не торкнулася. В результаті переваги Zen + виявилися доступні виключно покупцям досить дорогих процесорів, в середньому ж ціновому сегменті користувачі були змушені продовжувати орієнтуватися або на старі Ryzen зразка 2017 року, або на що вийшли рік тому процесори сімейства Raven Ridge, оснащені вбудованим графічним ядром.

Така ситуація тривала досить довго, але минулої осені AMD все-таки анонсувала чотирьох ядерні моделі CPU двохтисячного серії з мікро-архітектури Zen +. Асортимент поповнився двома новинками, Ryzen 5 2500X і Ryzen 3 2300X, які, очевидно, були задумані як більш сучасної заміни Ryzen 5 1500X і Ryzen 3 1300X. Правда, AMD з якоїсь причини не захотіла повністю відмовитися від моделей минулого покоління на користь нових. Старі чотирьох ядерник продовжують поставлятися і по сьогоднішній день, а для новинок поки відводиться досить обмежена ніша: вони позиціонуються як рішення для збирачів комп’ютерів і не пропонуються в роздрібній комплектації, в коробках і з фірмовими системами охолодження.

В результаті модельний ряд десктопних чотириядерних процесорів Ryzen розрісся до восьми представників з досить сильно розрізняються характеристиками. Для наочності ми звели їх специфікації воєдино.

По-перше, Ryzen 5 2500X і Ryzen 3 2300X – дійсно носії більш нової 12-нм мікро-архітектури Zen +. Це означає, що вони ґрунтуються на дизайні Pinnacle Ridge, який пропонує кращі частотним потенціалом і пропонує трохи збільшену питому продуктивність за рахунок зниження латентності кеш-пам’яті другого і третього рівнів. Крім того, такі процесори мають контролер пам’яті, формально сумісний з DDR4-2933 SDRAM.Добре видно, що Ryzen 5 2500X і Ryzen 3 2300X на тлі побратимів виділяються цілим рядом помітних переваг, які роблять їх вельми цікавими пропозиціями.

По-друге, хоча в основі Ryzen 5 2500X і Ryzen 3 2300X і лежать точно такі ж восьми ядерні напівпровідникові кристали, як в старших процесорах двохтисячного серії, в них активний лише один з двох CCX-модулів. І це  величезна перевага новинок перед чотирьох ядерними попередниками з дизайном Summit Ridge, де залишалися працездатними обидва CCX, а ядра в них блокувалися симетрично. Тепер же завдяки змінам в структурі всі активні ядра зібрані в єдиному домені, і при пересиланнях даних або зверненнями до кеш-пам’яті третього рівня вони обходяться без задіяння шини Infinity Fabric, яка в існуючих процесорах з мікро-архітектури Zen / Zen + нерідко стає вузьким місцем. В результаті продуктивність новинок покращилася ще й з цієї причини.

По-третє, Ryzen 5 2500X і Ryzen 3 2300X стали самими високочастотними актуальними процесорами AMD з чотирма ядрами. Їх робочі частоти вище, ніж у чотириядерних Ryzen тисячної серії, на величину до 300 МГц, а частоти в турборежимі досягають 4-гигагерцевой позначки, яку чотирьох ядерник для Socket AM4 до сих пір не брали. Правда, справедливості заради варто помітити, що шести та восьми ядерні процесори Pinnacle Ridge використовують ще більш високі частоти, і в цьому відношенні Ryzen 5 2500X і Ryzen 3 2300X можна назвати рекордсменами.

Проте чотириядерні Ryzen 5 2500X і Ryzen 3 2300X все одно виглядають дуже непогано. При порівнянні з тими процесорами такого ж класу, які AMD пропонувала раніше, вони виграють практично в усьому. Єдине, в чому можна угледіти погіршення характеристик, так це в розмірі L3-кеша. Що складається з двох CCX-модулів Ryzen 5 1500X пропонував кеш-пам’ять третього рівня об’ємом 16 Мбайт, в той час як у нового Ryzen 5 2500X L3-кеша в два рази менше. Однак критичним ця відмінність може виявитися лише в задачах, інтенсивно взаємодіють з великими обсягами даних. До того ж не варто забувати, що монолітний L3-кеш в Ryzen 5 2500X працює явно швидше, ніж складається з двох частин кеш Ryzen 5 1500X.

Від |2019-02-20T07:59:16+02:00Лютий 20th, 2019|AMD, Усі|

Залишити коментар

EnglishGermanHindiItalianRussianUkrainian