Дефицит процессоров Intel вредит трём технологическим гигантам

Дефицит процессоров Intel вредит трём технологическим гигантам

Дефицит процессоров Intel вредит трём технологическим гигантам

Дефіцит процесорів Intel почався ще в кінці літа минулого року: зростаючий і пріоритетний попит на процесори для центрів обробки даних став причиною нестачі споживчих 14-нм чіпів. Складнощі з переходом на більш передові 10-нм норми і ексклюзивна угода з Apple по випуску модемів для iPhone, в яких використовується той же 14-нм процес, посилили проблему.

У минулому році Intel інвестувала в свої 14-нм виробничі потужності додатково $ 1 млрд і заявила, що дефіцит повинен бути подоланий до середини 2019 року. Проте, тайванський ресурс DigiTimes минулого місяця повідомив, що нестача чіпів Intel може посилитися в другому кварталі поточного року з огляду на підвищений попит на хромбукі і недорогі ПК. Цей дефіцит – головний біль для Intel, але він також призводить до проблем у інших технологічних компаній. Ресурс The Montley Fool розповів, як проблема впливає на HP, Microsoft і Apple.

HP

Компанія неухильно нарощувала свої продажі ПК на тлі того, що її конкуренти буксували через насиченого ринку, тривалих циклів оновлення і конкуренції з боку мобільних пристроїв. HP завоювала популярність завдяки новим висококласним ноутбуків і трансформерам, зберігаючи міцні позиції на ринку настільних ПК за допомогою ігрових систем Omen.

У минулому кварталі дві третини виручки HP були отримані завдяки діяльності підрозділу ПК і робочих станцій. При цьому підрозділ продемонструвало тільки 2-відсоткове зростання продажів в першому кварталі 2019 року в порівнянні з показниками річної давності. Постачання ноутбуків HP скоротилися на 1% за рік, а настільних комп’ютерів – на 8%, але HP компенсувала це підвищенням цін. При цьому протягом 2018 року в компанії спостерігався двозначний приріст доходів.

HP пояснює свої слабкі продажі ПК переважно нестачею процесорів Intel. Під час звітної конференції фінансовий директор Стів Філер (Steve Fieler) заявив, що дефіцит CPU збережеться в першій половині 2019 року, після чого послідують деякі поліпшення. Цей прогноз, швидше за все, заснований на заявах Intel, тому HP може зіткнутися з ще більшими труднощами, якщо виробник чіпів не зможе виконати обіцянки.

Microsoft

Microsoft і Intel колись були надійними союзниками, що керували ринком ПК в зв’язці, яку красномовно іменували Wintel. Але в останні роки Microsoft намагається знизити свою залежність від процесорів Intel x86, випустивши оптимізовані для процесорів ARM версії ключових програмних продуктів, включаючи Windows і Office.

Звіт Microsoft про прибуток за перший квартал показує, що це розумна довгострокова стратегія. Її хмарні, ігрові та апаратні підрозділи продемонстрували впевнене зростання, але доходи від продажу ліцензій Windows OEM-виробникам знижувалися на 5% в річному численні (продажу непрофесійних ліцензій OEM впали на 11%, а продажі професійних – на 2%).

Під час останньої звітної конференції фінансовий директор програмного гіганта Емі Худ (Amy Hood) також пояснила спад зривом термінів поставок процесорів OEM-партнерам, що виявилося негативним фактором для здорової в цілому екосистеми ПК. Microsoft очікує, що дефіцит чіпів триватиме до її третього звітного кварталу, який закінчиться 30 червня.

Apple

Після загострення правових спорів з Qualcomm, Apple в останніх iPhone стала спиратися виключно на модеми Intel. Проте, це зміна зашкодило Купертинського компанії відразу в двох сферах: модеми Intel 4G Не такі швидкі, як у Qualcomm, до того ж до 2020 року Intel не випустить варіант для 5G. При цьому перші апарати, оснащені модемом Qualcomm Snapdragon X50 5G, вже надійшли на ринок.

Це означає, що перші iPhone 5G від Apple повинні з’явитися з запізненням на рік і більше в порівнянні з провідними конкурентами з табору Android. А це несе за собою репутаційні витрати, що для «яблучного» гіганта вкрай небажано. До речі, у Intel зараз багато невизначеності, причому аналітики з UBS і Cowen недавно попередили, що виробник може не випустити свій модем 5G до 2020 року (або випустити недостатніми для iPhone тиражами).

Intel, втім, спростувала ці чутки, хоча її попередні виробничі проблеми не вселяють впевненості. Не дивно, що Huawei вже встигла запропонувати Apple допомогу. Остання, втім, швидше за вирішить закопати сокиру війни з Qualcomm.

До того ж DigiTimes повідомляє, що Intel як і раніше не може повністю забезпечити необхідні обсяги поставок процесорів Amber Lake, використовуваних в Apple MacBook Air. Цей дефіцит може мати негативний вплив на продажу Apple Mac, які виросли на 9% в минулому кварталі в зв’язку з випуском нових MacBook Air і Mac mini.

Загалом, хвилі від проблем з поставками процесорів Intel розходяться по всьому технологічному ринку, а інвестори намагаються оцінити масштаби збитку для виробників апаратного і програмного забезпечення. Дефіцит, мабуть, не завдасть довготривалого збитку HP, Microsoft або Apple, але може перешкодити найближчого росту цих технологічних гігантів. А ось для AMD такий стан – немов дарунок небес, і компанія намагається максимально ефективно ним скористатися.

Від |2019-04-11T15:40:13+03:0013 Квітня, 2019|Intel, Усі|

Залишити коментар