Intel має намір купити AMD

Intel має намір купити AMD

Intel має намір купити AMD

Після виставки CES 2019, на якій компанія AMD відзначилася досить гучними анонсами, а Intel знову пообіцяла скоро випустити 10-нм процесори, з’явилися чутки про те, що Intel може придбати свого головного конкурента.

Чутки ґрунтуються на тому, що журналісти EETimes чули від кількох неназваних керівників компаній про те, що Intel розглядає можливість покупки AMD. Звичайно, не можна бути впевненим, чи можливо це в принципі, навіть якщо Intel дійсно хоче цього. Як мінімум може виникнути ряд нормативних перешкод з боку антимонопольних органів. До того ж, чи буде корисним для ринку присутність лише одного гравця на ринку x86-сумісних процесорів? Але в будь-якому випадку, це дуже цікаві чутки.


З одного боку, за два роки AMD завдяки процесорам Ryzen стала дійсно потужною силою на ринку процесорів. Звичайно, вона складала конкуренцію Intel протягом десятиліть, але ситуація, схожа на нинішню, в останній раз спостерігалася за часів процесорів Athlon 64, тобто в першій половині 2000-х. Більш того, зараз AMD знаходиться в центрі уваги завдяки процесорам Ryzen, Threadripper і EPYC, а також швидкого переходу на 7-нм техпроцес.

Kaby Lake G – процесор Intel з графікою AMD Radeon
У свою чергу Intel вже до смішного довго намагається почати масове виробництво процесорів по 10-нм техпроцесу. Більшу частину виставки CES 2019 «сині» намагалися переконати всіх, що 10-нм процесори вже зовсім поруч, потрібно лише ще трохи почекати. До того ж, у компанії зараз немає постійного генерального директора. Після відставки Брайана Кржаніч (Brian Krzanich) влітку цього року тимчасовим виконувачем обов’язків генерального директора є Роберт Свон (Robert Swan).


І це породжує інший слух, або, скоріше, припущення: замість покупки AMD Intel може переманити до себе нинішнього генерального директора «червоної» компанії Лізу Су (Lisa Su). Це видається дуже малоймовірним, але ж все можливо, чи не так? До того ж за останні роки Intel переманила чимало керівників зі стану свого конкурента, в тому числі Раджу Кодурі (Raja Koduri), колишнього главу Radeon Technology Group.

«У неї [Лізи Су] гаряча рука. Їй дуже подобається керувати військом AMD, але я вважаю, що вона досить жорстка, щоб управляти Intel », – зазначає Кетлін Махер (Kathleen Maher), віце-президент аналітичної компанії Jon Peddie Research. Також наголошується, що чутки з купівлі AMD спливають вже не вперше, і крім Intel в якості покупця в них іноді фігурує і NVIDIA.

Від |2019-01-20T18:21:47+03:00Січень 20th, 2019|AMD, Intel, Усі|

Залишити коментар

EnglishGermanHindiItalianRussianUkrainian