Кінець епохи: Windows XP остаточно пішла в історію

Кінець епохи: Windows XP остаточно пішла в історію

Кінець епохи: Windows XP остаточно пішла в історію

Розширена підтримка Windows Embedded POSReady 2009 – останній підтримуваної версії з сімейства XP – завершився 9 квітня 2019 року. Таким чином, продукти Windows NT 5.1 остаточно пішли в минуле після більш ніж 17,5 років роботи на ринку. Епоха цієї операційної системи закінчилася.

Таким чином, Windows XP стала «довгограючою» версією Windows на ринку. Її рекорд може бути колись поб’є «десятка», яку в Microsoft ще на старті назвали останньою ОС. Зрозуміло, мова йде про нумерацію.

Інші корпоративні варіанти Windows XP втратили підтримку ще раніше:

Windows Embedded Standard 2009 – 8 січня 2019 роки;
Windows Embedded for Point of Service SP3 і XP Embedded SP3 – в 2016 році;
Windows XP Home і Professional SP3 – 8 квітня 2014 року.
При цьому відзначимо, що незважаючи на номінальний кінець підтримки Windows XP п’ять років тому, існування POSReady 2009 дозволило користувачам отримувати оновлення безпеки на Windows XP Home і Professional SP3 за допомогою редагування реєстру. Компанія намагалася відрадити користувачів від такого кроку, проте багато хто користувався ним. Але завершення підтримки POSReady означає остаточне сходження XP в історію.

Відзначимо, що стара операційна система до цих пір використовується багатьма компаніями, хоча користувачі і визнають проблеми з нею у вигляді відсутності оновлень безпеки. З іншого боку, XP поступово замінюють на Linux, macOS або більш нові версії операційних систем з Редмонда. Так що особливої ​​проблеми з цим немає.

Від |2019-04-11T15:20:03+02:00Квітень 12th, 2019|Windows OS, Усі|

Залишити коментар

EnglishGermanHindiItalianRussianUkrainian