Університети США працюють над криптовалюта нового типу

Університети США працюють над криптовалюта нового типу

Університети США працюють над криптовалюта нового типу.

Професори з семи вищих навчальних закладів США, включаючи Массачусетський технологічний інститут, Стенфордський університет і Каліфорнійський університет в Берклі, об’єдналися для створення цифрової валюти, яка, як вони сподіваються, зможе досягти швидкостей, про які користувачі Bitcoin можуть тільки мріяти, не ставлячи при цьому під загрозу свої основи у вигляді децентралізації. Unit-e, як називають нову віртуальну валюту, є першою ініціативою некомерційного фонду Distributed Technology Research (DTR), створеного вченими за підтримки ризикового інвестора Pantera Capital Management LP для розробки децентралізованих технологій.

Bitcoin – це оригінальна криптовалюта і перша платіжна мережа, що дозволяє сторонам здійснювати операції безпосередньо, не довіряючи один одному і не покладаючись на централізований вузол. І хоча система завоювала популярність серед розробників, анархістів і спекулянтів, масове впровадження залишається поки недосяжним.

Неабиякою мірою це обумовлено дизайном Bitcoin: за словами DTR, вбудовані обмеження стримують продуктивність і масштабованість і, як наслідок, знижують корисність як повсякденна одиниці оплати. Вчені ж розробляють цифрові гроші, які, як вони очікують, зможуть обробляти транзакції швидше, ніж навіть Visa.

«Масовий користувач знає, що ці мережі погано масштабуються, – заявив Джої Коло (Joey Krug), один з інвестиційних директорів Pantera Capital, що є також членом ради DTR. – Ми знаходимося на порозі чогось, але, якщо технологія не зможе масштабуватися у відносно близькій перспективі, вона ризикує поповнити список ідей, які були багатообіцяючими, але толком не спрацювали на практиці: щось на кшталт 3D-друку, а не Інтернету » .

DTR планує запустити Unit-e в другій половині року і збирається обробляти до 10 000 транзакцій в секунду. Це далеко перевершує поточні середні значення в 3,3-7 транзакцій в секунду для Bitcoin і 10-30 транзакцій для Ethereum. До речі, централізована мережа Visa обробляє в середньому близько 1700 транзакцій в секунду.

Проблема масштабованості Bitcoin виходить з особливостей архітектури. Учасник проекту професор електротехніки та обчислювальної техніки в Університеті Іллінойсу Прамод Вішванат (Pramod Viswanath) зазначив, що для досягнення більшої швидкості і масштабованості DTR деконструювати технологію блокчейна, яка лежить в основі більшості криптовалюта, і постаралася поліпшити майже кожен її елемент. Є й інші ініціативи в індустрії криптовалюта, покликані поліпшити характеристики цих нових видів цифрової валюти, – наприклад, Lightning Network або Segregated Witness. Піонер віртуальних валют Девід Чаум (David Chaum) теж працює над новою платформою, яка дозволить торгувати цифровими грошима швидше.

Успіх Unit-e далеко не гарантований. Наприклад, голова незалежної технічного керівного комітету Unit-e і доцент кафедри електротехніки та комп’ютерної інженерії в Університеті Іллінойсу Ендрю Міллер (Andrew Miller) вважає, що в довгостроковій перспективі кращі технології повинні перемогти, але в короткостроковій існує ризик того, що нова валюта не зможе набрати достатню популярність і буде просто забута.

«Bitcoin показала нам, що мережа, заснована на ідеї розподіленого довіри, можлива, але вона просто не масштабується до рівня, який дозволив би зробити криптовалюта по-справжньому глобальними повсякденними грошима, – сказав Прамод Вішванат. – Це був прорив, який здатний змінити людські життя, але цього не станеться, якщо технологія не буде масштабувати ».

Від |2019-01-20T19:15:21+03:00Січень 20th, 2019|Bitcoin, Усі|

Залишити коментар

EnglishGermanHindiItalianRussianUkrainian