Повний автопілот Tesla все ближче: Ілон Маск заявив про виробництво ІІ-чіпа

Повний автопілот Tesla все ближче: Ілон Маск заявив про виробництво ІІ-чіпа

Повний автопілот Tesla все ближче: Ілон Маск заявив про виробництво ІІ-чіпа

Чіп Tesla для автопілота вже надійшов у виробництво – про це заявив виконавчий директор компанії Ілон Маск (Elon Musk). Грядущий процесор призначений для заміни поточної платформи в автомобілях, які почали поставлятися на ринок в жовтні 2016 року, і покликаний забезпечити достатню продуктивність для збору даних з існуючих датчиків і забезпечення повноцінного автономного водіння без допомоги з боку водія.

«Комп’ютер Tesla, що підтримує повністю автономне водіння і вже знаходиться у виробництві, таке завдання завантажить лише на 5% від загальної обчислювальної потужності і на 10% з максимальною надмірністю для надійності», – заявив пан Маск в Твіттері, відповідаючи на відео, в якому один з власників уражається нової функції Navigate on Autopilot, що дозволяє машині коректно з’їжджати з шосе, але все ж вимагає від водія зберігати повне увагу.

Це великий крок вперед для компанії, яка пообіцяла забезпечити повністю автономне водіння в кінцевому підсумку на всіх останніх автомобілях Tesla. Ілон Маск стверджує, що існуючого «апаратного забезпечення 2», що включає 8 камер, ультразвукові датчики і приймачі GPS, досить і для повністю автономного водіння на більш пізньому етапі розвитку автопілота, хоча конкуренти на зразок Waymo спираються на системи сканування оточення за допомогою лидаров. Під час звітної конференції в серпні 2018 року Tesla вперше анонсувала свою платформу, яка замінить NVIDIA Drive PX2. У жовтні 2018 року пан Маск заявив, що чіп з’явиться у всіх нових серійних автомобілях компанії приблизно через шість місяців.

Електроніка є частиною пакета, який Tesla називає «Апаратне забезпечення 3». До моменту анонса компанія вже вела розробку чіпа протягом трьох років – завдання доручено команді, яку очолює розробником процесора iPhone 5S Пітом Беннон (Pete Bannon). Чіп покликаний прискорювати нейронну мережу, що лежить в основі автопілота.

У той час як поточна платформа Drive PX2 може обробляти 20 кадрів в секунду, Tesla стверджує, що її власне рішення може впорається з 2000 кадрів з повною надмірністю для захисту від збоїв. Ця надмірність є ключем до забезпечення безпечного реагування автомобіля за рахунок зменшення кількості помилок. Ілон Маск зазначає, що продукт його компанії передбачає дві працюючі незалежно, в цілях безпеки, однокристальних системи (кожна з двома нейроблокамі).

Досвід NVIDIA в області ігрової графіки і високопараллельних розрахунків виявився компанії вкрай корисний для завдань прискорення розрахунків, пов’язаних зі штучним інтелектом і автопілотом для машин. Drive PX2 пропонує вісім терафлопс продуктивності, приблизно в шість разів більше, ніж Xbox One. «Я великий шанувальник NVIDIA, вони роблять відмінні речі, – зазначив пан Маск під час первісного анонса чіпа. – Але при використанні графічного процесора, по суті, мова йде про режим емуляції, причому продуктивність обмежується пропускною здатністю шини. В кінцевому підсумку передача даних між графічним і центральним процесорами обмежує систему ».

NVIDIA залишилася відкритою для подальшої співпраці з Tesla. Виконавчий директор Дженсен Хуанг (Jensen Huang) заявив через кілька днів після анонса: «Якщо не вийде, по будь-якої причини у Tesla не вийде, ви можете мені зателефонувати, і я буду більш ніж радий допомогти». Пізніше в тому ж місяці компанія підтвердила Inverse, що вона все ще працює з Tesla.

Tesla продає опцію часткового автопілота за $ 3000 на момент покупки автомобіля або $ 4000 на наступному. Повноцінний автопілот варто додаткові $ 5000 в комплекті з машиною або $ 7000 пізніше. Пан Маск стверджує, що новий чіп буде включений в ці витрати. Зараз дорожчий пакет означає підтримку функцій на зразок Navigate on Autopilot, хоча вона поки і вимагає повного уваги водія.

В цьому році Tesla обіцяє реалізувати в рамках пакета за $ 5000 підтримку розпізнавання і реакції на знаки зупинки і вогні трафіку, а також можливість автоматичного водіння по міських вулицях. В майбутньому з’явиться також автоматичну зміну смуг руху на шосе, автоматична паралельна і перпендикулярна парковка, а також віддалений виклик припаркованої машини до водія. Коли буде потрібно, Tesla безкоштовно замінить електроніку NVIDIA на власне рішення тим, хто купував дорогий пакет автопілота.

Неясно, коли Tesla зможе запропонувати повноцінний автопілот від точки до точки без будь-якої участі водія. Спочатку компанія планувала завершити роботу над автономним рухом між двома узбережжями США до кінця 2017 роки (перш за все, для вантажівок), але ця задача була відкладена на користь розробки більш універсального рішення. Колишній скандально відомий співробітник Google і співзасновник Otto (згодом поглинута Uber) Ентоні Левандовський (Anthony Levandowski) заявив в грудні 2018 року, що досяг завдання створення автопілота для руху через всю країну перш Tesla і навіть опублікував відповідне відео в якості доказу:

У лютому цього року Ілон Маск припустив, що повний автопілот буде досить безпечним вже до кінця наступного року. Це досить скоро, враховуючи, що Volkswagen очікує появи автономних автомобілів до 2021 року, а ARM дає прогноз на 2024 рік, як більш реалістичний. Якщо пан Маск прав, початок виробництва спеціалізованого нейропроцесора Tesla – важливий крок у цьому напрямку.

Від |2019-04-11T14:54:28+02:00Квітень 11th, 2019|Tesla, Усі|

Залишити коментар

EnglishGermanHindiItalianRussianUkrainian