Раджа Кодурі: якби не Intel, у AMD не було ніякої значущої екосистеми

Раджа Кодурі: якби не Intel, у AMD не було ніякої значущої екосистеми

Минулий кілька днів тому зустріч керівництва компанії Intel з інвесторами виявилася примітна не тільки завдяки тому, що на ній була анонсована перебудова стратегії, а також оприлюднені плани по впровадженню 10-нм і 7-нм технологій. Одночасно з цим виступи деяких перших осіб містили дуже цікаві і навіть неоднозначні заяви по суміжних тем. У числі особливо відзначилися доповідачів виявився Раджа Кодурі (Raja Koduri) – старший віце-президент Intel, а також провідний фахівець з архітектури систем і графіки.

Доповідь Кодурі на заході був присвячений програмної екосистемі, що формується навколо апаратних компонентів Intel. Однак в процесі розповіді у нього знайшовся час і на те, щоб порівняти підхід Intel з тим, що роблять в цій області конкуренти. Забавно, що при цьому не було озвучено жодного назви якихось інших компаній, а мова йшла про якісь суперників Intel, позначених кольорами – зеленим і червоним. Важко уявити, що така цветомаскіровка могла дійсно спрацювати, тому сказане Кодурі далі викликало у багатьох щире здивування. Справа в тому, що він вилив чимало жовчі саме на адресу червоного конкурента, тобто фактично на адресу свого колишнього роботодавця.

Справа в тому, що до кінця 2017 Раджа Кодурі займав пост глави графічного підрозділу AMD, а тому напевно має дуже гарне уявлення про те, що і як робить ця фірма. Проте, в його доповіді прозвучала наступна сентенція: «У [AMD] є дві архітектури, немає ніякої стратегії в частині пам’яті або межсоединений, про яку б я чув, а екосистема для розробників – крихітна. Фактично без нашого безцінного внеску у них би не було взагалі ніякої екосистеми, яка б щось значила ».

Треба сказати, що цей вислів дещо суперечливе саме по собі. Але особливо дивно, що Раджа, схоже, забув про те, чим сам же займався кілька років тому. Коли він працював в рядах «червоного конкурента», він брав участь в розробці і шини межсоединений Infinity Fabric, і в створенні прискорювачів Radeon Instinct, призначених саме для вирішення завдань штучного інтелекту.

Важко повірити, але в середині 2017 року той же самий Раджа Кодурі від імені AMD говорив зовсім інше: «Infinity Fabric дозволяє нам поєднувати різні движки разом на одному кристалі помітно простіше, ніж раніше. Крім того, це – дійсно високошвидкісна шина межсоединений з низькою латентністю. І це важливо для того, щоб зв’язати воєдино всі наші розробки з максимальною швидкістю і ефективністю. Infinity Fabric послужить фундаментом дизайну всіх наших майбутніх інтегральних схем ».

Але на картині світу, представленої Кодурі, NVIDIA представляє для Intel куди крупнішого і серйозного суперника, ніж AMD. Частково це відбулося через те, що Раджа принципово відмовився помічати багато напрямків діяльності AMD. Разом з його запереченням існування у червоного конкурента технології межсоединений, він також не помістив на слайд і відомості про розробки AMD в сфері штучного інтелекту, а крім того закрив очі на те, що AMD набуває певну вагу в якості постачальника рішень для центрів обробки даних.

Чи не беремося припускати, з чим може бути пов’язана така виборча амнезія провідного спеціаліста Intel по графіку, але зауважимо, що розказане Раджею далі про програмну екосистему мікропроцесорного гіганта виглядає дійсно цікаво. Справа в тому, що хоча Intel і веде свою діяльність одразу за чотирма напрямками – CPU, GPU, штучний інтелект і FPGA – компанія хоче підготувати єдиний API для розробників, який дозволив би їм створювати програмне забезпечення для обладнання Intel за допомогою єдиного підходу.

Таким чином, передбачається суттєво спростити роботу програмістів, яким зараз доводиться мати справу з різними продуктами Intel так, як ніби мова йде про рішення десяти різних компаній, – таку метафору висловив сам Кодурі. В майбутньому ж Intel передбачає реалізувати концепцію oneAPI, в рамках якої буде створено щось схоже на єдиний «магазин» бібліотек та інструментів для розробників. При цьому компанія хоче спиратися на розробки з відкритим програмним кодом, приблизно так, як це зараз робить AMD.

«Ми прагнемо до відкритих для всіх стандартам», – каже Раджа Кодурі: «Intel має найкращий досвід в роботі з відкритим кодом в індустрії. Наприклад, в команді розробників ядра Linux ми проходимо під номером один ». Іншими словами, Intel збирається приділяти підвищену увагу програмної екосистемі, супутньої її майбутнім продуктам. І це значить, що такі перспективні рішення, як, наприклад, дискретна графіка, отримуватимуть серйозну програмну підтримку з самого початку свого існування.

Від |2019-05-13T07:45:08+03:0030 Квітня, 2019|AMD, Intel, Усі|

Залишити коментар